Bij tante Eus in het Theater

Evenementsdatum: 2026-03-22 om 14:30 uur

Prijsklasse: €15,00 tot €17,50

Yvonne Groeneveld | Bij tante Eus in het Theater

“Bij Tante Eus in het Theater” is de titel van een reeks theatervoorstellingen, waarbij tante Eus het publiek laat kennis maken met gasten, die de Indische cultuur een warm hart toedragen. Gasten uit de wereld van literatuur, beeldende kunst, theatermakers en andere opmerkelijke kunstuitingen.

Op deze zondagmiddagen vol kennis en informatie, zorgen de muzikale omlijsting en de bijdrage van tante Eus als gastvrouw/cabaretière ook voor de nodige ontspanning.

Op deze zondagmiddag zal Maarten Fornerod, onderzoeker en publicist over DNA, gezondheid en Indonesische familiegeschiedenis onze gast zijn. Hij is secretaris van de Indische Genealogische Vereniging.

De muzikale bijdrage wordt verzorgd door: Orkes Keroncong Swara Pusaka.
Een 9-koppig Keroncong ensemble bestaande uit:
Hans de Valk (leider) : Cello
Charlotte Hedwig : Bas
Jeroen Vellekoop : Dwarsfluit
Peter Roelofsen Gitaar
Robert Schra : Gitaar
Ron de Bie : Cuk
Gilbert Stoove : Zang
Jill Evers : Cuk
Raggy Harnisch : Cak

Hans heeft ons bij elkaar gebracht om de oude keroncong Asli te gaan spelen. Maar omdat de echte, oude keroncong moeilijk haalbaar is, omdat je hiermee moet zijn opgegroeid, is er geprobeerd om een eigen, zo authentiek mogelijke sound te maken.
Naast oude, vaak heel bekende liedjes, waar een eigen sausje overheen is gegoten, wordt er ook gewerkt aan modernere liedjes, die soms met een wat jazzy-achtige “cool”keroncong worden gespeeld. Het feit dat Hans en Gilbert uit de Jazz scene komen, werk hierbij dan ook enorm mee. Als belangrijkste bij dit alles geldt dat door op de juiste manier gebruik te maken van de instrumenten, de keroncong sound altijd aanwezig is.

Naast kennis en informatie, zorgen de muzikale omlijsting en de bijdrage van tante Eus als gastvrouw/cabaretière ook voor de nodige ontspanning.

Social Media
https://www.yvonnegroeneveld.nl

Maarten Fornerod

Maarten Fornerod

orkes Keroncong Swara Pusaka

orkes Keroncong Swara Pusaka

Artikelnummer: 2026-03-22 om 14:30 uur Categorie: Tags: , ,

Locatie: Het Werftheater, Oudegracht 58-60 beneden aan de werf, 3511 AS Utrecht
aanwijzing: gelegen schuin tegenover de bioscoop Rembrandt
ga ter hoogte van de Pauwstraat de trap af naar de werf

Contactgegevens:
reserveren@werftheater.nl

Kaarten ophalen uiterlijk 15 minuten voor aanvang
Wij zijn open vanaf 45 minuten voor aanvang

JamSession 2014 © SmartWpress | Transfer to DVD 2017